Meniu Uždaryti

Ebru meno terapija priešmokyklinio ugdymo „Bitučių“ grupėje

Advento laikotarpis puikus metas nusiraminti, atsipalaiduoti, patirti džiugių emocijų, draugiškai praleisti laiką piešiant.

       Gruodžio 7 d. priešmokyklinio ugdymo „Bitučių” grupėje  vaikučius supažindinome su piešimu ant vandens. Tai unikali, senovinė Ebru meno technika.  Sakoma, kad vanduo iš žmogaus ištraukia neigiamas emocijas, dėl to, žiūrėdami į vandenį, taip greitai atsipalaiduojame. O svarbiausia, kad ši veikla tinka be išimties visiems žmonėms.

Piešdami Ebru technika vaikai greičiau atsiskleidžia, pradeda pasitikėti mokytoja, uždariesiems tampa lengviau bendrauti, o neramiesiems – sutelkti dėmesį ir pasitikėti savimi. Greitai gaunamas piešimo rezultatas džiugina tuos vaikus, kurie turi dėmesio sutelkimo ir išlaikymo problemų. Kūrybos dinamiškumas, nuolat besikeičiantis vaizdas skatina smalsumą ir norą sužinoti, kas bus toliau, eksperimentuoti. Čia nėra būtina žinoti, kaip turės atrodyti užbaigtas darbas, tapybos proceso metu kyla vis naujų minčių. Ebru piešimo rezultatas gaunamas gana greitai, tad nekyla nuobodulio, nereikia didelių pastangų ir vaikai pradėto darbo nemeta viduryje proceso. Taip puikiai ugdomas įgūdis užbaigti pradėtą darbą. Kūrybinis procesas padeda užsimiršti, apie nieką negalvoti, atsipalaiduoti.

Šis Ebru menas labai patiko vaikams. Išvydę įspūdingus savo darbo rezultatus, visi džiūgavo ir stebėjosi, kokie gražūs raštai puikuojasi jų darbuose ir suprato, kad piešti ant vandens daug lengviau nei ant popieriaus lapo.

                                                          

 Priešmokyklinio ugdymo mokytoja Diana

Skip to content