Meniu Uždaryti

EBRU meno terapija priešmokyklinio ugdymo “Spalviukai” grupėje

      Gegužės 16  dieną  priešmokyklinio ugdymo grupės „Spalviukai“  vaikučiui  susipažino su unikalia, senovine Ebru meno technika.

     Ebru  menas – tai piešimas  ant vandens. Sakoma, kad vanduo iš žmogaus ištraukia neigiamas emocijas, dėl to, žiūrėdami į vandenį, taip greitai atsipalaiduojame. O svarbiausia, kad ši veikla tinka be išimties visiems žmonėms.

    Piešdami Ebru technika vaikai greičiau atsiskleidžia, pradeda pasitikėti pedagogu, uždariesiems tampa lengviau bendrauti, o neramiesiems – sutelkti dėmesį ir pasitikėti savimi. Greitai gaunamas piešimo rezultatas džiugina tuos vaikus, kurie turi dėmesio sutelkimo ir išlaikymo problemų. Kūrybos dinamiškumas, nuolat besikeičiantis vaizdas skatina smalsumą ir norą sužinoti, kas bus toliau, eksperimentuoti. Čia nėra būtina žinoti, kaip turės atrodyti užbaigtas darbas, tapybos proceso metu kyla vis naujų minčių. Ebru piešimo rezultatas gaunamas gana greitai, tad nekyla nuobodulio, nereikia didelių pastangų ir vaikai pradėto darbo nemeta viduryje proceso. Taip puikiai ugdomas įgūdis užbaigti pradėtą darbą. Išbaigtumo jausmas, galimybė savo rankomis sukurti nuostabų kūrinį patinka ir suaugusiesiems. Juk ne kiekvienas kasdienybėje turi progų šį poreikį patenkinti. Kūrybinis procesas pažadina rūpesčių ir rutinos užspaustas kūrybines galias, suteikia naujų jėgų ir įkvėpimo, o tai taip reikalinga kiekvienam iš mūsų, kad ir kokį darbą dirbtume.

      Šis Ebru menas labai patiko  vaikučiams. Išvydę  įspūdingus savo darbo rezultatus, visi džiūgavo ir stebėjosi, jog piešti ant vandens daug lengviau nei ant popieriaus lapo.

      Ebru menas padėjo ne tik pažinti ir atrasti save, bet ir įdomiai praleisti laiką!

 

PU mokytoja A. Žaliauskienė

Skip to content