Meniu Uždaryti

Lietuvos didieji kunigaikščiai vaikų akimis…

     Marijampolės Meilės Lukšienės švietimo centras parengė projektą „Senosios Lietuvos istorija Vytauto Kašubos kūryboje“. Viena iš projekte numatyta ugdomoji edukacinių veiklų vaikams yra paroda „Lietuvos kunigaikščiai priešmokyklinio ugdymo mokinių piešiniuose“. Pastaraisiais metais Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės istorija ir jos asmenybės Lietuvos kultūros lauke nepelnytai primirštos. Šis Lietuvos laikotarpio puslapis vertas aktualizavimo šiuo metu, Europoje vykstant karui, kai būtina skatinti vaikus domėtis apie labai artimus istorinius lietuvių, ukrainiečių, Krymo totorių ryšius, buvimą vienoje valstybėje ir kovas su bendru priešu. Skulptorius Vytautas Kašuba pastebėjęs, kad trūksta LDK valdovų atminties ženklų, aktyviai kūrė, kad išsaugotų prisiminimą ateities kartoms.

    Skulptoriaus Vytauto Kašubos kūrybos keliai prasidėjo Marijampolėje. 1920-1934 m. laikotarpiu buvo artimai susijęs su Suvalkijos regionu ir Marijampolės miestu. Lankė Marijampolės Rygiškių Jono gimnaziją, pas vietinį drožėją Vincą Penčylą ir Amatų mokykloje mokėsi skulptoriaus amato. Šis garsus skulptorius Vilniui padovanojo Gedimino paminklą, piešė ir lipdė LDK kunigaikščių portretus.

      Parodos „Lietuvos didieji kunigaikščiai“ iniciatorius – Marijampolės vaikų lopšelio – darželio „Vaivorykštė“  priešmokyklinio ugdymo mokytoja Diana Donauskienė, direktoriaus pavaduotoja ugdymui Giedrė Bagdonienė ir Marijampolės Meilės Lukšienės švietimo centro direktoriaus pavaduotoja Jolanta Gelžinienė.

      Parodoje pakvietėme dalyvauti Marijampolės savivaldybės ikimokyklinių ugdymo įstaigų ir mokyklų priešmokyklinio amžiaus vaikus ir supažindinus su istorija nupiešti žymiausius Lietuvos kunigaikščius. Parodos dalyviai: lopšelis-darželis „Šypsenėlė”, lopšelis-darželis „Rūta“,  lopšelis-darželis „Rasa“, lopšelis-darželis „Vaivorykštė“  ir Petro Armino progimnazijos priešmokyklinukai.

     Vaikams nupiešti kunigaikštį, susipažinus su jų charakteristika nėra lengvai įgyvendinamas uždavinys, tačiau vaikai su mokytojomis puikiai atskleidė kunigaikščių aprangą, veido bruožus, charakterį ir kt.

      Paroda vyks nuo 2023 m. lapkričio 14 d. iki 2023 m. lapkričio 20 d. Visus marijampoliečius kviečiame apžiūrėti parodos eksponatus, o taip pat susipažinti skulptoriaus Vytauto Kašubos kūryba.

PU mokytoja Diana Donauskienė

Skip to content