Meniu Uždaryti

“Piemenėlių sekminės” Sasnavoje

       Lietuvoje Sekminių papročiai susiję su sėjos pabaigtuvėmis ir vasaros darbų pradžia. Piemenims Sekminės būdavo laukiama ir linksma šventė. Per Sekmines piemenys žalumynais puošdavosi patys, papuošdavo kerdžių bei karvių ragus. Papuoštą bandą parvarę piemenys sulaukdavo šeimininkių vaišių, rengdavo ir savo apeigines vaišes .

      Gegužės 24 d. „ Bitučių“ grupės ugdytiniai, kartu su mokytoja Virginija Šidlauskiene, bei meninio ugdymo mokytoja Vaida Gudaityte dalyvavo etnografinėje šventėje „Piemenėlių Sekminės“ Sasnavoje, žydinčiame „ Zuikių muziejaus“ kiemelyje sukosi piemenėlių rateliai, skambėjo liaudies dainos ir tradiciniai muzikos instrumentai. Piemenukai į žaidimus, šokius įtraukė ir pagrindinės mokyklos moksleivius. Piemenėlių Sekminės buvo apdovanotos geru oru, tad švęsti ir pasitikti vasarą buvo dar smagiau! Piemenėlių Sekminių dalyviai išbandė ir senuosius žaislus, pynė vainikus, stebėjo kaip gaminamos švilpynės, turėjo galimybę iš arti pamatyti ožiuką, triušiuką.

      Šventės  dalyviai prisiminė Sekminių vaišių tradicijas – po pasilinksminimo vaišinosi kepta kiaušiniene. Kiaušinienė kepta ne šiaip sau – per Sekmines ruoštos piemenų iškylos dažniausiai būdavo vadinamos piemenų kiaušinienėmis. Senovėje tos iškylos būdavo bendros jaunimo ir piemenų.

 

Mokytojos Virginija Šidlauskienė ir Vaida Gudaiytė

Skip to content