Meniu Uždaryti

Sausio 13-oji – Laisvės gynėjų diena

VISUOTINĖ  INICIATYVA – „ATMINTIS  GYVA, NES LIUDIJA“ 

„Laisvė nėra duotybė, todėl turime ją ginti bei puoselėti.  Šalyje turi būti  žmonių, kurie ne tik pasiryžtų, bet ir mokėtų prireikus eiti ir ginti Tėvynę. Kuo daugiau bus tokių žmonių, tuo šalis bus saugesnė. Žinoma, tą padaryti gali ne visi. Tačiau būti šalies patriotu galima ir nebūnant kariu. Patriotiškumas prasideda nuo paprastų dalykų, vienas svarbiausių: visomis prasmėmis mylėti savo šalį, žinoti jos istoriją ir gerbti žmones, kurie kovojo už laisvę“.

         Tarptautinė komisija nacių ir sovietinio okupacinių režimų nusikaltimams Lietuvoje įvertinti kasmet kviečia Lietuvos švietimo įstaigas, valstybės institucijas ir organizacijas bei geros valios žmones paminėti prieš trisdešimt du metus pasiektą pilietinę pergalę prieš agresorių ir prisijungti prie pilietinės iniciatyvos „Atmintis gyva, nes liudija“.

      Prie šios iniciatyvos kasmet prisijungia  ir mūsų įstaigos bendruomenė. Sausio 13-ąją dieną 8.00 val., dešimčiai minučių languose uždegėme vienybės, atminimo, pergalės žvakutes , pagerbdami žuvusius už laisvę.

          Meninio ugdymo salėje su vaikais kalbėjomės apie sausio 13-osios  įvykius, apie nepriklausomybę,  parodėme filmuką, kuris vaikams suprantamai, vaizdžiai  suteikė informaciją apie Lietuvos istorijai svarbų įvykį. Taip pat susipažino su  „Neužmirštuole“ – Laisvės gynėjų atminimo simboliu, Lietuvos simboliais, dainavo lietuvių liaudies dainas.  Mokytojos skatino pajusti patriotinius jausmus savo gimtajam kraštui, savo tėvynei. Visi vaikai ir darbuotojai pasipuošė neužmirštuolės simboliu parodydami, kad vertina Laisvės kovotojų auką ir yra dėkingi, jog šiandien gali džiaugtis gyvendami nepriklausomoje Lietuvoje. Grupėse vaikai piešė sausio 13 – osios įvykius.

  

 

 

                                                                                  Priešmokyklinio ugdymo ir meninio ugdymo mokytojos

Skip to content