Meniu Uždaryti

„Kiškiukų“ kūrybinės STEAM veiklos „Molio ir dirbtinio sniego paslaptys“

   Lipdymas yra labai svarbus smulkiosios motorikos lavinimui, kuris glaudžiai susijęs su kalbos raida. Taip pat lavėja ir konstravimo įgūdžiai, erdvinis mąstymas. Lipdydami ir sugadindami, vėl nulipdydami ir vėl išardydami vaikai jaučia didelį pasitenkinimą pačia veikla. Kas ir yra esmė – mėgautis procesu. Vaikai lipdydami mato ir priežasties-pasekmės ryšį. Lipdymui skirtos medžiagos leidžia sukurti kažką iš nieko, transformuoti, keisti, kurti skirtingas formas ir tai yra didžiulė erdvė vaiko vaizduotei ir jausmams skleistis.

   Sausio 8-12 dienomis „Kiškiukų“ grupėje vyko kūrybinės STEAM veiklos. „Molinukai” veiklos metu vaikai susipažino su moliu, jo savybėmis, aptarė spalvą, kvapą, taip pat sužinojo, kur jį galima rasti ir ką iš jo galima sukurti. Vaikai ne tik įgijo žinių apie molį, jo dirbinius, bet ir patys atliko užduotis. Aptarę molio savybes, vaikai entuziastingai ir noriai įsijungė į kūrybos procesą, kurio metu atsipalaidavo, meditavo ir kūrė. Mažieji menininkai lygino ir dailino molio masę, o naudodami pagaliukus, lazdeles ir akmenukus puošė ir raižė įvairiais ornamentais savo meno kūrinius. „Molinukai“ atskleidė kiekvieno lipdytojo meninę raišką ir saviraišką, vaizduotę, meniniai darbeliai visus džiugino, o mažas molio gabalėlis virto nepakartojamu ir šiltu meno kūriniu.

   STEAM veiklos „Dirbtinio sniego gamyba” metu vaikučiai maišė krakmolą ir aliejų. Du ingredientai susimaišė ir virto sniegu, ši gamyba visiems suteikė daug džiugių emocijų. Ilgai jį minkė rankytėmis, žaidė ir lipdė, vyko kūrybinė veikla „Senių besmegenių šalyje”. Vaikai džiaugėsi ir grožėjosi savo ir draugų nulipdytais “besmegeniais”, atrado daug panašumų ir skirtumų su jų pagamintu ir tikru sniegu. Panašumai: baltas, minkštas, limpa. Skirtumai: nešaltas, neištirpsta ir t. t. Veiklų metu ugdėme kūrybiškumą, skaičiavimo, pažinimo, meninius gebėjimus.

    Džiaugiamės, kad veiklos tiek su moliu, tiek su dirbtiniu sniegeliu suteikė vaikams galimybę išbandyti, kurti ir atrasti save.

 

                                           IU mokytojos Z. Dzetaveckienė, A. Blaškevičienė

Skip to content